EĞİTİM

GENEL KATEGORİ REKLAMI
"Sen istemediğin sürece seni kimse üzemez.." sözü, yüzyıllardır pek çok insan tarafından dile getirilmiş ve üzerinde düşünülmüştür. Bu basit ifadenin ardındaki derin anlam, kişisel gücün ve kontrolün önemini vurgular.
Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi (KAİHL) tarafından bu yıl 'Yeni Bir Dünya Düzeni' temasıyla düzenlenen 'Model Birleşmiş Milletler Konferansı' sona erdi.
ÖSYM, 8-9 Haziran'daki Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) ek süreden faydalanma hakkı olmayan okuyucu veya işaretleyici yardımı alan engelli adayların tamamına 30 dakika ek süre verilmesini kararlaştırdı.
AK Parti Balıkesir Milletvekili Canbey, '(Diplomasi Akademisi) Diplomatlarımızın akademik donanımlarının geliştirilmesi, yabancı etkilerden uzak, yerli ve milli nitelikli akademik eğitim sağlanması amaçlanıyor.' dedi.
REKLAM ALANI
Milli Eğitim Bakanlığınca 26 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında kamuoyunun görüş ve önerisine sunulan yeni müfredat taslağı 1 milyon 662 bin 780 kez indirildi, 67 bin 284 görüş ve öneri bildirildi.
MİLLİ Eğitim Bakanlığı, bakanlığa bağlı olan, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarına öğretmen atama sonuçlarının belli olduğunu açıkladı.
Millî Eğitim Bakanlığı, yeni eğitim müfredatıyla ilgili vatandaşlardan 67 bin 284 görüş ve öneri geldiğini açıkladı.
Bosna Hersek Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından Saraybosna kantonunda "Tercihim Türkçe" programı kapsamında okullarında başarılı olan öğrenciler genel sınavda dereceye girmek için yarıştı.
Öğretmenlere yönelik artan şiddete tepki için bazı öğretmenlerin yarın iş bırakacak. Okulların tatil olacağına dair iddialar sonrası MEB yetkililerinden açıklama geldi.
Hemen her platformda MEB’e muhalefet etmeyi görev bilen Eğitim-İş ve Eğitim-Sen, Bakan Tekin’in öğretmene yönelik şiddete karşı başta yasal düzenleme olmak üzere alınacak tedbirlerle ilgili sendikalarına yaptığı çağrıya kulak tıkadılar.
Milli Eğitim Bakanlığı, mülakat sisteminde değişikliğe gitti. Kamuda yeni mülakat sistemi ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nda uygulanacak. İşte merak edilen tüm detaylar