OTOMOBİL

GENEL KATEGORİ REKLAMI
Opel, yeni SUV modeli Frontera’nın ilk görüntülerini paylaşmıştı. Yarın dünyanın gözü Türkiye'de olacak. Alman otomotiv devi Opel, çok konuşulan modelini Türkiye'den dünyaya tanıtacak.
Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) 2024 yılının ilk 4 aylık dönemine ilişkin verileri açıkladı.
ABD başkanı Joe Biden, Çinli elektrikli araçlara yüzde 100 vergi uygulamak istiyor ve bunun çok yakında resmen duyurulacağı söyleniyor.
ABD'de, otomobil devi Ford'un 200 binden fazla aracına yakıt sızıntısı riski nedeniyle soruşturma başlatıldı. Soruşturmayı başlatan kurum, Ford'un "sorunun temel nedenini ele almadığını" söyledi.
REKLAM ALANI
Türkiye'de "tam elektrikli" otomobil satış sayısı, yılın ilk 4 ayında 2023'ün aynı dönemine göre yüzde 273 artışla 20 bin 255 oldu.
Trafik sigortasında Haziran ayı azami prim artış oranı yüzde 3,25 oldu.
Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, Toyota'nın St. Petersburg'daki eski fabrikasında Rus Aurus marka araçların üretileceğini belirtti.
Japon otomobil üreticisi Toyota, dolara karşı zayıf yen ve artan hibrit talebinin etkisiyle 4,94 trilyon yenlik (31,9 milyar dolar) rekor yıllık net kar açıkladı.
Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarında bu yılın nisan ayında en fazla satışı yapılan markalar Fiat, Renault ve Volkswagen olarak sıralandı.
Alman basını, Tesla'nın genişleme planlarına karşı yapılan protestolar nedeniyle Berlin fabrikasındaki üretimi dört gün süreyle durduracağını bildirdi.
Otomobil dolandırıcılığında sınır tanınmıyor. Sahtekârların son yöntemi radyatöre yağ koymak oldu. Motoru arızalı gösterip fiyatı düşürüyorlar.