Taksi devri kapanıyor mu? Robot taksiler ayda 50 bin yolcu taşıdı!

Google çatısı altındaki Waymo, robotaksilerini aktif bir şekilde test etmeye ve kullanmaya devam ediyor. Şirket son yaptığı açıklamada, haftalık 50 bin yolculuğa ulaşıldığı bildirildi.

Taksi devri kapanıyor mu? Robot taksiler ayda 50 bin yolcu taşıdı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.05.2024
A+
A-

Google çatısı altındaki Waymo, ABD’nin Phoenix, San Francisco ve Los Angeles şehirlerinde yaygınlaşmaya devam ediyor.

Waymo, X (Twitter) üzerinden yapığı paylaşımda üç şehirde her hafta 50 binden fazla ücretli yolculuk hizmeti verdiğini duyurdu. 

Our safe and deliberate approach to scaling the Waymo Driver is gaining traction, as we’re now serving more than 50,000 paid trips every week across three major cities. Thank you to our riders for trusting us to get you to your destinations safely and reliably. pic.twitter.com/g0ws4QnV7v

— Waymo (@Waymo) May 9, 2024

Waymo One bu şehirlerin bazı bölgelerinde 7/24 çalışıyor. Bununla birlikte haftalık 50 bin yolculuk, saat başı ortalama 300 rezervasyon veya her dakika 5 rezervasyon anlamına geliyor.

ROBOT TAKSİLER TRAFİĞİ FELÇ ETMİŞTİ

Waymo’nun robotaksileri tamamen sorunsuz çalışmıyor. Donanımhaber’den aktarılana göre, daha geçtiğimiz haftalarda birkaç Waymo robotaksisi San Francisco’daki bir otoyolda trafiği tıkamıştı ve bu durum sadece yola koyulan dubalar nedeniyle gerçekleşmişti.

Öte yandan iki Waymo aracı, bir kamyonete arka arkaya çarpmıştı. Dolayısıyla sürücüsüz robotaksiler için aşılması gereken uzun bir yol var. Bununla birlikte şehir ve yolların yeniden düzenlenmesi, yasal mevzuatlar gibi çeşitli başka değişikliklere de ihtiyaç duyuluyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.